Green Deck Wins

li_wk06_286_cardart_aspectofhydra

Po dlouhé době jsem (konečně) zasedl za svůj „psací stroj“ a chystám se představit balík ze kterého jsem byl naprosto konsternován…

Před pár měsíci jsem s přáteli vyrazili na PPTQ do nedalekého Ústí nad Labem kde jsem se poprvé tváří v tvář setkal s poslední dobou čím dál tím více skloňovaným Mono-Green Stompy.

Seznámení:

U rozboru dnešního balíčku si představíme Mono-Green Stompy. Jedná se o balíček čerpající sílu z manově levných, ale zároveň velkých bytostí. Výhodou balíčku je jeho obří útočná síla a velmi nízká cena, která by mohla být rozhodujícím faktorem. Balíček není nijak těžký na hru a tím pádem vhodný pro začínající hráče.

Hlavním plánem je zahrát spoustu velkých a levných bytostí (např. Kalonian TuskerLeatherback Baloth), které budeme posilovat. K tomuto účelu velmi pomáhá karta Aspect of Hydra, vhodné je také zařadit auru Rancor, která dá naším bytostem výhodu v podobě Trample, zvýší sílu a v neposlední řadě přidá Devotion – no kdo by to nebral! K ochraně bytostí nám bude sloužit Vines of Vastwood.

Budget okénko:

Tak jako pokaždé je cílem tohoto webu přijít s nápadem jednoduchého balíčku za co nejméně peněz, ani tentokrát to nebude výjimkou. Cena této verze (dle Černého Rytíře) je 704Kč bez sideboardu. Ten je vhodný vytvořit k aktuální meta game, čili prostředí kde se pohybujete.

Bytosti (22)

4x Dryad Militant
4x Experiment One
2x Garruk’s Companion
4x Kalonian Tusker
4x Leatherback Baloth
4x Strangleroot Geist

Enchantmenty: (2)

2x Rancor

Insntanty: (12)

3x Aspect of Hydra
3x Giant Growth
2x Hunter’s Insight
4x Vines of Vastwood

Sorcery: (2)

2x Prey Upon

Landy: (22)

22x Forest

 

Competitive okénko:

Mono Green Stompy
Bytosti: (24)

4x Dryad Militant
4x Experiment One
1x Thrun, the Last Troll
3x Kalonian Tusker
4x Leatherback Baloth
2x Scavenging Ooze">Scavenging Ooze
2x Dungrove Elder
4x Strangleroot Geist

Enchantmenty: (4)

4x Rancor

Insntanty: (7)

3x Aspect of Hydra
4x Vines of Vastwood

Sorcery: (3)

3x Prey Upon

Landy: (22)

22x Forest

 

Splash:

Na internetu můžeme také najít balíčky do kterých je přidána červená barva a to zejména kvůli Xenagos, God of RevelsKessig Wolf Run.

 

Ceník (dle Černého Rytíře):

Budget verze:

Mono Green Stompy Budget

Competitive verze:

VýstřižekMono Green Stompy Competitive

3 Komentářů

 1. Honza

  Ted koukám, že tento balíček (článek) nemáte zařazený v decklistech, jako celek to posílám kamarádovi a není tam :-) Honza

 2. akas

  Díky za upozornění, chyba napravena ;)

 3. Honza

  Tento balíček postavil pro kamarádku v následujícím složení:
  Competitive
  – 2 Dungrove Elder a Thrun, the Last Troll
  + 3 Treetop Village
  + 3 Avatar of the Resolute
  Na neturnajové balíčky si vedl naprosto spolehlivě a neměl skoro s ničím problém. Hrál sem ho zatím jen proti soul sisters (top balík) kde sem je dostal na 1 hp a mít v ruce jeden Prey Upon, tak sem to vyhrál. Na turnaji s ním kamarádka nehrála, ale jako začátečník se jí s ním hrálo dobře.
  Prozatím nebudu měnit, ale uvažujeme o přidání Undergrowth Champion + fečky a nebo Nykthos, Shrine to Nyx + Polukranos, World Eater. Další rady uvítám, díky moc. Honza

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>