Honba za pokladem

td78_treasure

Po dvou vynechaných týdnech, kdy ostatní redaktoři byli poněkud vytížení a vynechali své články, přišla řada opět na mne. Jako tradičně vyvstal problém s tím, o čem psát, nicméně WMCQ v modernu, které se o víkendu hrály, nabídly odpovědí hned několik. Dnešní balík tak nebude má vlastní tvorba, nýbrž balík, který je už nějakou dobu známý (já o něm poprvé slyšel asi před rokem) a který o víkendu dokázal, že i balíky za pár korun mohou dosáhnout velkého úspěchu. Řeč dnes bude o Treasure Hunt combu.

Balík se vyskytl na WMCQ v Dánsku, kde se dostal až do semifinále. Za zmínku myslím stojí, že se tohoto WMCQ zúčastnilo 120 hráčů a přítomnost v TOP 8 je tak opravdu zajímavá.

Pojďme se nyní společně podívat na decklist:

Treasure Hunt by Simon Nielsen

Lands (54)
24 Island
20 Swamp
Reliquary Tower
Faerie Conclave
Dismal Backwater

Spells (6)
Treasure Hunt
Zombie Infestation
Sideboard (15)
Island
Duress
Dispel

Rozbor:

Win condicí tohoto balíku je Zombie Infestation. Díky ní je balík schopný neustále vytvářet nové a nové tokeny.

Treasure Hunt má dvě funkce, obě pak plní současně. Jednak je to jistá forma tutoru na chybějící Zombie Infestation, jednak je to způsob, jak nalízat palivo pro Zombie Infestation. Při úspěšném vyhodnocení Treasure Huntu navíc máte jistotu, že vždy budete mít v ruce buď další Treasure Hunt a nebo Zombie Infestation.

Důležitou součástí balíku je i Reliquary Tower. Díky ní máte možnost využít schopnost Zombie Infestation až na konci protivníkova kola a tím se vyhnete plošným ničením a některým dalším problémům.

Faerie Conclave pak funguje jako další útočník, případně jako blocker, který vám dá čas navíc potřebný k sestavení komba.

Na závěr ještě jeden tip. Síla balíku spočívá především v tom, že vaši protivníci neví, co hrajete. Není tedy dobré hrát balík příliš často, je totiž snadné se na něj připravit.

Sideboard:

Největším nepřítelem tohoto balíku jsou controly. Zcounterování Zombie Infestation vám hru spolehlivě prohraje. Proto jsou v sideboardu zahrnuty DispelDuress, které vám váš boj proti controlům usnadní. Je však nutné mít na paměti, že se tím významně zhorší schopnost Treasure Huntu a je proto nutné více se zdroji šetřit. Proti controlu navíc uvítáte pomoc Faerie Conclave.

Mulligany:

Vzhledem k tomu, že hrajete pouze 6 nelandových karet a nutně je potřebujete pro svou výhru, neměli byste se bát mulliganů. O landy se nemusíte strachovat, nouze o ně nebude. Nebojte se mulliganovat třeba až do čtyř nebo tří karet, jakmile totiž na své úvodní ruce najdete Treasure Hunt, málo karet na úvodní ruce vám rázem přestane vadit.

Možné změny:

Kromě Zombie Infestation verze existuje ještě U/R Seismic Assault verze. Každá z těchto verzí má své výhody. Hlavní nevýhodou Seismic Assault verze je jeho mana cost. Tři červené many v mana costu jsou hodně náročné a je proto zapotřebí lepší mana fixace, kterou však nelze stoprocentně zajistit. Balík je díky tomu pomalejší a proti rychlým balíkům může mít problémy.

Pokud máte ve svém okolí opravdu hodně burn balíků, můžete do balíku přidat například Radiant Fountain, která vám poskytne nějaké ty životy navíc. Podobných landů se zajímavými schopnostmi najdete více a prostor pro určitou kreativitu zde určitě je.

Ceník:

cenaTH

A to je pro dnešek vše. Doufám, že se vám má volba balíku líbila a že vás třeba inspiruje ke stavbě nového, zajímavé balíku. Na čtenou opět za tři týdny, kdy se budu nejspíš znovu věnovat budget modernu. Do té doby vám přejit dobrý lov!

4 Komentářů

  1. Petr

    No jeden Abrupt Decay následovaný Bile Blight a tento baliček si moc už neškrkne. Obojí instantní. Ale je pravda že Abrupt je dražší než celý tento balíček.

    1. akas (Autor)

      Tak ono Bile Blight není zrovna nejhranějším modernovým spot removalem. Spíš bych se bál Maelstrom Pulse, ale s Reliquary Tower se dá Infestation v pohodě aktivovat na konci protivíkova kola a tím se Pulse vyhnout. A co se týče Abrupt Decaye – pokud tu Infestation někdo Decayem chce zničit, pořád se dá v reakci na Decay odpovědět aktivací Infestation, takže toho bych se taky moc nebál ;) Největším nepřítelem tohoto balíku jsou countery a rychlé balíky.

  2. Petr

    No kvůli té možné reakci na zničení tam chce ten instantní mass removal. Ale máš pravdu pokud soupeř netuší o co jde, může ho to zaskočit. Když pomineme barevnou náročnost nejspíš bude verze se seismic assault spolehlivější.
    Každopádně balíček je to zajímavý, ale pokud ho soupeř čeká tak snadno se na něj připraví.

    1. akas (Autor)

      Netvrdím, že je to balík, jehož strategie se nedá snadno narušit, navíc jsem v článku i zmínil, že je vhodné balík nehrát příliš často a to právě proto, že se na něj dá snadno připravit. Síla tohoto balíku spočívá především v momentu překvapení, o tom nemůže být sporu. Ale jak dokázal zmiňovaný WMCQ, pokud moment překvapení vyjde, pak se i tak levný a jednoduchý balík, jako je tento, může umístit hodně vysoko v konkurenci TOP balíků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>