Mono-Black v Magicku nechceme!
Drazí čtenáři, vítám Vás, jak je každé pondělí zvykem, u budget rubriky. Dnes si představíme balíček černý tak, jako neplatičovo svědomí…
Rozbor:
Jak už jsem v úvodu nastínil, dnešním balíčkem bude Mono-Black a to konkrétně v podobě Midrange. Hlavní myšlenkou je znepříjemnit soupeřovi život například pomocí Smallpoxu, Wrench Mind, Raven’s Crime a dalším zahazováním. Pokud i přes naši snahu protihráč zahraje nějakou bytost, máme na ni spousty odpovědí ať už formou Victim of Night či samotných bytostí jako je Nekrataal, Gatekeeper of Malakir a jiné bytosti. Snažíme se pak utlačit našeho opponenta poměrně malými a schopnými bytostmi. Třešničkou na dortu je poté Gray Merchant of Asphodel, dle mého názoru jedna z nejsilnějších černých bytostí. Aby byl Merchant ultimátním zabijákem musíme splnit podmínku velkého množství devotion, které se nám dostává až v pozdních hrách proto jsem ho zařadil pouze v jedné kopii. V případě tlaku tu máme Liliana´s Reaver, který nám plní jak podmínku devotion, discarduje kartu, zabíjí (Deathtouch) a dokonce tvoří i armádu – tudíž je pro nás ideální partií. Však teprve Tombstalker v jedné a Pack Rat ve dvou kopiích nám vytváří ten správný tlak.
Budget okénko:
Bytosti: (18)
Instant (3) |
Sorcery: (16)
Enchantment (1)Land (22)
|
Sideboard:
Při tvoření sideboardu záleží na konkrétní metagame, tudíž prostředí, kde hrajme. Sideboard vytváříme v reakci na to, když s konkrétním balíčkem máme opakovaně špatný match-up. Z konkrétních karet bych osobně volil Duress ve 3-4 kopiích. Pokud bychom měli uvádět kdy je Duress dobrý, byli bychom tu dlouho. Z konkrétních příkladů si můžeme uvést Burn („fritku“), Affinitu (artefaktům) či spousty kombo balíků. Dalším zástupem by byl Crypt Incursion, který nám přidá 3 životy výměnou za bytosti, které jsme opponentovi zahodili či zabili. Tuto kartu bych volil nejvíce ve 3 kopiích, optimálně však ve dvou. Vhodné by bylo zařadit také Chittering Rats, kteřé opponenta odříznou od přísunu nových karet po dobu jednoho kola. Mutilate hromadně vyvraždí opponentovi (bohužel však i naše) bytosti proto bych pečlivě zvážil zda ji zařadit do sideboardu. Dále bych přidal dvě kopie Gray Merchant of Asphodel jak z důvodu přidávání životů, které oceníme při hře proti rychlým balíčkům, tak také proti balíčkům, kde před spoustu blokerů nedosáhneme na opponenta.
Ceník:
Jiné formáty:
S podobným, však poměrně více agresivním, balíčkem se můžete setkat na netradičním formátu All-Common Legacy, čili Pauper. Tam je balíček zaměřený převážně na „kombo“ s Gray Merchant of Asphodel. V základu se hrají 4 Chittering Rats a další spelly, které znepříjemňují opponentovi hru už od začátku. Balíček je poměrně záživný a dá se pořídit již na pár stovek.