Chcete-li hezkou podložku, vyhrajte Game Day

playmat_ugin

Moje příprava začala před 14dny. Měl jsem týden na to postavit balík, abych stihnul testovací FNM standart. To je spousta času.

Začal jsem tedy brouzdat po internetu a koukat na různé balíčky, které se hrají, abych získal přehled a inspiraci. Poté, když jsem zjistil, jaké typy balíků se hrají, jsem měl 4 favority:
RG Monsters, Jeskai Tokens, Abzan Midrange a RW Aggro. Všechny tyto balíčky považujI za topdecky, ale jeden má podle mého názoru navrch nad ostatními.
RW Aggro. Tahle barevná kombinace je rychlá, silná a má spoustu ničení a odpovědí, které ostatní balíky nabídnout nemohou.

Zvýrazním několik karet, které tvoří základ balíčku a kvůli kterým jsem se rozhodl hrát RW Aggro.
První důležitá karta je Goblin Rabblemaster. Jeho schopnost dělat pravidelně tokeny, posilovat se a to vše za málo man z něj dělá hlavního bijce v balíčku. Druhá základní karta je Stormbreath Dragon. Vzhledem k tomu, že je na fieldu veliké množství balíků s bílou (většina z nich Abzan), jeho protekce na bílou doslova zabíjela mnoho mých protihráčů a jejich potvor. To že má navíc haste, lítání a ještě monstrosity abilitu z něj dělá snad nejsilnější potvoru na standartu. Třetí důležitá karta je Chain the Rocks. Nejúčinnější ničení na standartu. Ano, není to instant a může být zničená, ale stojí jednu manu !
Nepomůže tu ani indestructible ve formě Valorous Stance, který se často hraje. A ničení enchamentů v základu nikdo nehraje.

Můj Decklist:

Creature:4xSeeker of the Way
1xSoulfire Grand Master
4xGoblin Rabblemaster
2xBrimaz, King of Oreskos
2xAshcloud Phoenix
4xStormbreath Dragon

Insntant:

4xLightning Strike
2xValorous Stance
4xStoke the Flames

Sorcery:4xHordeling Outburst

Enchantment:

4xChained to the Rocks
2xOutpost Siege

Land:

10xMountain
4xPlains
4xBattlefield Forge
4xTemple of Triumps
1xWind-Scarred Crag

sideboard:2xAbzan Advatage
2xGlare of Heresy
2xScouring Sands
2xValorous Stance
1xArc Lightning
3xHushwing Gryff
2xEnd Hostilities
2xSarkhan, the Dragonspeaker

 

Strategii balíku asi moc objasňovat nemusím. Je to rychlé aggro, které pálí blesky do hráče, případně si jimi čistí cestu.
Spíše objasním volbu několika karet, které se na první pohled nemusejí zdát silné nebo by místo nich mohla být jiná lepší karta.

Začnu kartou Outpost Siege. Dříve se spíše v těchto typech balíků hrála Chandra, Pyromaster, která umí zahrát nějakou abilitu hned v kole, kdy přijde a každé další kolo si hráč může vybrat, co zahraje. Ale jako walker se dá lépe zničit než enchantment a její první abilita není zdaleka tak silná jako volba „Dragons“ u Outpost Siege. Ta dává velikou výhodu při útočení a blokování, protože umí dát mnohem větší dmg než Chandra a jsme schopni tím zabít i nějakého většího bijce. Navíc je to dobrá karta proti controlům, kde každé ničení protihráče bolí.
Další kartou je Valorous Stance. Je to hrozně užitečný trik, schopný zničit většinu potvor a zároveň umí ochránit ty naše v případě nouze. Většinou se hraje jen v jednom kuse, nebo vůbec. Myslím, že je to škoda a časem ho určitě uvidíme ve větším počtu. Je to karta silná proti většině topdecků a vždy najde své využití.
S poslední kartou jsem měl největší rozporuplné pocity. Je to Brimaz, King of Oreskos. V původní verzi jsem měl místo něj Monastery Mentor, ale nebyl jsem s ním úplně spokojený. Když jsem vzal dohromady všechny argumenty, z hlediska síly a celkové hratelnosti, tak z toho lépe vycházel Mentor. V balíku je spousta kouzel spouštějících prowes, ale přesto se mi v balíku neosvědčil tolik jako Brimaz. Na tomto formátu je spousta ničení a v RW verzi není tolik možností jak si Mentora ochránit. Proto jsem radši zvolil odolnějšího Brimaze, který sice neumí vytvořit takový tlak jako Mentor, ale jeho schopnost útočit a zároveň blokovat a dělat u toho tokeny je pro mě cennější.

Na turnaj nás nedorazil moc velký počet. Hráli jsme tedy jen na 4 kola bez topky.

První kolo:

Bylo to nejtěžší kolo ze všech. Hrál jsem proti mému kamarádovi Vítku Tišerovi, kterého považuju za jednoho z nejschopnějších hráčů v okolí. Je celkem jedno jaký balík hraje, vždy umí člověku zatopit. A teď tomu nebylo jinak. Hrál tokeny Jeskai Ascendancy. První hru jsem vyhrál. Tenhle balík je rychlý, ale bez Ascendance mu chyběl potenciál, zvlášť když jsem se zbavil Monastery Mentora, tak jsem poměrně s přehledem vyhrál.
Druhá hra byla mnohem těžší. Karty z mého SB: Abzan Advatage a Glare of Heresy se ani jednou neukázali a Vítek poměrně brzo dostal do hry Ascendanci. Ať jsem se snažil sebe víc, hra směřovala pomalu ale jistě k mé prohře. Ascendance ve hře dáva jak karetní tak silovou převahu a i přes dlouhý boj jsem nedokázal prohru odvrátit. Poslední hra byla pro mě mnohem lepší. Měl jsem poměrně rychlý začátek a dokonce dorazilo na ruku Glare of Heresy, které čekalo na Ascendanci a taky se jí dočkalo. Po zničení ascendance měla hra poměrně rychlý spád, podpořený tím, že většina Vítkových karet byly jen země.

Druhé kolo:

Narazil jsem na UB control. První hru jsem poměrně rychle vyhrál. Protihráč sice zahrál nějaký ten counter a poté Perilous Vault, ale měl jsem na ruce Stormbreath Dragona a Stoke the flames, který rychle doknčil co jsem načal.
Druhá hra byla ještě rychlejší, ale to proto, že protihráči nepřišla druhá černá a celkově měl nedostatek zemí.
Hra by určitě vypadala jinak, kdyby protihráči chodilo vše jak má. Pak by to byl težký boj, ale dle mých předchozích zkušeností má RW o něco navrch.

Třetí kolo:

Potkal jsem klasický Abzan Midrange. Tento balík je díky levným a silným potvorám už od začátku schopný vyvíjet velký tlak a je opravdu nebezpečný. Na mé straně však byl velký počet účinných ničení a hlavně Stormbreath Dragon, který když přišel do hry v první hře, tak okamžitě změnil poměr sil, který nebyl do té doby pro mě moc dobrý. Stačilo pár kol s drakem na bojišti a hru jsem vyhrál.
Do druhé hry jsem dal do balíku: 3xHushwing Gryff, 2xGlare of Heresy a 1xValorous Stance. Druhá hra byla díky kartám z SB mnohem lepší. Od začátku jsem měl odpovědi na všechny hrozby a Hushwing Gryff byl opravdu nepříjemný na Siege Rhino a Wingmate Rock. Nakonec protihráči došly kouzla a potvory a chodily jen země, což urychlilo už jeho neodvratnou prohru.

Čtvrté kolo:

V posledním kole se proti mně postavil můj druhý kamarád Vojta Šedivý, který na testovacím FNM hrál pro mě nečekaný UW heroic a byl s ním poměrně úspěšný. Teď mě překvapil znovu a to s Mardu balíkem. Balík měl dobře postavený a docela mě pozlobil, ale měl jsem z něj takové rozporuplné pocity. Svým postavením byl podobný tomu mému. Základní rozdíl byl tom, že měl Crackling Doom místo nějakého pálení a Butcher of the Horde místo Stormbreatha a celkově méně potvor nahrazené Planeswalkerama. I přes větší počet karet, které má Mardu k dispozici si nemyslím, že by byl výrazně lepší než moje RW. Myslím si, že jsou tyto balíky dost podobné a hodně záleží na okolnostech a hráčích, kteří za ně hrají.

Nakonec jsem vyhrál turnaj se skórem 4/0/0/0 a spokojeně si odnesl domů podložku.

Až na UB control se skórem 4/3/0/0, bylo za sebou 5 balíků se dvěma výhrami v následujícím pořadí: Abzan Midrange, Abzan Midrange, Mardu, Jeskai Tokens a další UB control.

 

Shaman, Wisdom of the Elders 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>