PAUPER: Boros Landfall

boros banner

Úvod

Po malém úvodu do pauper formátu jsem se rozhodoval, jaký bude první deck, který zde představím. Po chvíli přemýšlení jsem měl jasno. Bude to právě červeno – bílý Boros Landfall deck, který byl mým prvním balíčkem se kterým jsem se účastnil prvních turnajů.

O balíčkuboros skyfisher

Jak už z názvu vyplívá, tak balíček bude spolupracovat s mechanikou landfall. Využívá dvou agresivních landfall bytostí Steppe Lynx, Plated Geopede a equipu Adventuring Gear. Další nepostradatelnou bytostí je Kor Skyfisher, který nám nejčastěji vrací na ruku právě zemi, tak aby zajistil spuštění landfall mechaniky, popřípadě vracení Icatian Javelineers a dát mu do ruky tak nové kopí. Karetní výhodu a vzdušnou podporu zajišťuje kompletní letka Squadron Hawk. Jako poslední bytost zde nalezneme Guardian of the Guildpact, který se často může stát neřešitelným problémem pro soupeře.

Pokud hrajeme červenou barvu, nemůžeme vynechat Lightning Bolt, který je nejlepším pálením na formátu. Mezi další removaly je zde zařazen Burst Lightning který plně nahradí Shock, potom Forked Bolt, který nás dokáže zbavit i více malých potvor a jako poslední je zde Searing Blaze, který dobře spolupracuje s landfall mechanikou. Zkoušel jsem zde hrát i velice oblíbený bílý removal Journey to Nowhere, ale vyřadil jsem ho a šel jsem cestou vyšší agresivity. Čerstvě jsem do balíčku zařadil i Temur Battle Rage jako trik, který dokáže soupeře nepříjemě překvapit.boros bolt

I přes naší relativně nízkou manovou křivku hraji 23 zemí. Kvůli schopnosti landfall nebudou ani v pozdější fázi hry mrtvé karty. Mezi nezbytné země určitě patří Terramorphic Expanse a Evolving Wilds, které nám umožní spustit landfall hned 2x za sebou nebo si nechat aktivační schopnost do obrany. Jako další jsou zde zařazeny po jednoum kusu Teetering Peaks, kterou si rádi budeme vracet pomocí Kor Skyfishera a Boros Garrison, která dokáže vrátit i sama sebe a tudíž získáme každé kolo spuštěný landfall.

Creature (21)
 Guardian of the Guildpact
 Icatian Javelineers
 Kor Skyfisher
 Plated Geopede
 Squadron Hawk
 Steppe Lynx

Instant (11) (11)
 Burst Lightning
 Lightning Bolt
 Searing Blaze
 Temur Battle Rage

Lands (23) (23)
 Boros Garrison
 Evolving Wilds
 Mountain
 Plains
 Teetering Peaks
 Terramorphic Expanse

Sorcery (2) (2)
 Forked Bolt

Artifact (3) (3)
 Adventuring Gear
Sideboard (15) (15)
 Celestial Flare
 Electrickery
 Kor Sanctifiers
 Lone Missionary
 Red Elemental Blast
 Relic of Progenitus
 Standard Bearer

Jak s balíčkem hrát?boros garrison

Balíček není příliž složitý na hraní, ale autopilot to také není. V podstatě dokáže být velice agresivní, ale to zejména závisí na úvodní ruce, kde ideálně chceme mít Steppe Lynx, Evolving Wilds nebo Terramorphic Expanse, basic land, removal v podobě blesku a pak cokoliv dalšího, co budeme moci zahrát po křivce. V mnoha případech bude opravdu záležet na tom, proti čemu hrajeme. Někdy budeme chtít být co nejvíce agresivní a jindy bude zase potřeba hrát více kontrolně. Blesky v mnoha případech využívám na čištění cesty pro naše bytosti a málokdy je střílím rovnou do hlavy. Začínající hráč by určitě neměl zapomínat na to, že země jsou permanenty, které může vrátit Kor Skyfisher (vždy vracet tapnuté landy). Za určitých situací je vhodné si nechat nepoužitou Evolving Wilds/ Terramorphic Expanse do protivníkova kola pro spuštění landfallu. Zejména náš červík s First Strike (Plated Geopede) dokáže poměrně dobře blokovat, nebo Searing Blaze pomáhající při obraně. Pokud se nám nedaří s naší landfall agresivní strategii, tak stále není nic ztraceno. Kor Skyfisher a Squadron Hawk jsou silní letci a mohou protivníka lehce ulítat. Popřípadě karta Adventuring Gear udělá z našeho malého vrabčáčka (Squadron Hawk) pořádného vrabce nebo z Kor Skyfishera velké letadlo a v případě Guardian of the Guildpact udělá gear velký a mnohdy neřešitelný problém.

Nelze asi přesně napsat co a jak kdy hrát, ale na to si každý už bude muset přijít sám. Celkově mohu jen říct, že je potřeba s balíčkem tlačit. Jakmile se dostaneme do situace, kdy jsme nuceni se bránit, tak se šance na výhru rapidně snižují.

Sideboard

Celestial Flare – proti Infectu, Aurám a balíčkům, které hrají málo bytostí
Electrickery – hromadné ničení malých potvůrek, zejména proti Goblinum, Tokenum
Kor Skyfisher – ničení artefaktů a enchantmentů se vždy hodí a v tomto případě je to další permanent, který nám může vrátit Kor Skyfisher na ruku
Lone Missionary – na zpomalení rychlých balíčků jako jsou Goblini, Burn a možností jej vracet do ruky Skyfisherem
Red Elemental Blast – modrá je zlo a proti zlu musíme bojovat těmi nejtvrdšími zbraněmi
Standard Bearer – bytůstka, která dokáže zastavit téměř sama Aury a Infect, ale uplatníme jí také proti Burnu a jiným balíčkům hrající cílené zabijení
Relic of Progenitus – asi nejlepší karta proti balíčkům co hrají s hrobem

Sideboard je pořád ve vývoji a je dost možné, že při dalším testování se může zásadně změnit.

Závěrem

Je mnoho karet, které se dají do balíčku zařadit, ale buď je nemám otestované a nebo se mi ve hře tolik neosvědčily. Karty které by se v balíčku mohli ukázat: Kiln Fiend, Journey to Nowhere, Keldon Marauders, Immolating Souleater, Blightning, Zektar Shrine Expedition a další…

Doufám, že se vám balíček líbil, třebas jsem někoho málo inspiroval a u příštího balíčku ahoj :)


Aktuální edice a ostatní Magic: The Gathering produkty najdete za příznivé ceny v našem partnerském obchodě Kal-El Store.

 

2 Komentářů

  1. Skóřík

    Osobně dávám přednost Gruul landfallu. V zelené máš možnost například Harrow co ti dá neskutečný tlak. Před pár týdny jsem přidal splash na bílou kvůli Steppe Lynxovi a běhá to fajn :)

    Za mě palec nahoru! :)

    1. Léve

      No já bych se 3 barvy už bál, ale rozhodně to bude taky fajn i když už to nebude tak konzistentní. Když už výcebarvu co se tomuto trošičku maličko podobá (podobnost v barvách a zoo aggru) bych si raději zahrál Domain zoo/pauper Tribal Flames, které mi přijdou asi jako nejhratelnější výcebarva (4-5 barev) :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>