Modro-bílí… draci?

galerider_sliver_by_james_face-d6b3rxw

Ve svém pátečním rozboru Lantern Controlu jsem slíbil, že se v mém dalším článku budu opět věnovat budget modernu a tak je téma dnešního článku jasné. Když vyšla zatím poslední edice, Dragons of Tarkir, mnoho lidí zaujala karta Silumgar’s Scorn a své místo našla v mnohých standardových decích. I mě tato karta oslovila a vidina Counterspellu byla více než lákavá. Standardový hráč jsem však nikdy nebyl a tak jsem začal přemýšlet, jak tuto kartu využít na modernu. Konečně před pár týdny jsem na jednom serveru narazil na zajímavou myšlenku a tak se zrodil dnešní deck – UW „dračí“ tempo.

Když se řekne UW, draci a budget modern, ne mnoho lidí by napadlo, že se tyto pojmy dají sloučit do jednoho decku. Přeci jen, UW kombinace nepatří k nejlevnějším, nemluvě o dracích – ti jsou většinou nejen manově, ale i finančně drazí. Podívejme se proto nyní společně o pár let nazpět do doby, kdy vyšel Lorwyn. I zde vyšlo několik draků a někteří z nich jsou manově i finančně opravdu levní. Takový Mothdust Changeling nebo Mirror Entity jsou přeci nádhernými ukázkami draků. A tak vznikl základ dnešního balíku.

Pojďme se nyní podívat na decklist. Předem ještě upozorním, že jsem se snažil dbát na co nejnižší cenu.

Dragon Tempo by akas

Creatures (23)
Drogskol Captain
Lord of the Unreal
Mirror Entity
Mothdust Changeling
Scion of Oona
Spellstutter Sprite
Galerider Sliver

Lands (21)
Adarkar Wastes
10 Island
Plains

Spells (16)
Journey to Nowhere
Shields of Velis Vel
Silumgar's Scorn
Wings of Velis Vel
Sleight of Hand
Sideboard (15)
Tormod's Crypt
Dispel
Holy Day
Kor Firewalker
Negate
Last Breath
Disenchant

Při bližším ohledání snadno zjistíme, že v celém decklistu není zahrnut jediný drak jako takový, proto se čtenářům omlouvám za případné zklamání, které zde pochopitelně mohlo nastat. Celý deck se dá dle cen Černého rytíře pořídit za 1180 kč.

Pojďme si nyní odůvodnit jednotlivé karetní volby.

Mirror Entity a Mothdust Changeling jsou jasnými volbami. Jsou to naši hlavní dračí bijci, Mirror Entity navíc umí udělat draky ze všech ostatních creatur a ještě je zvětšit. Oba tito draci jsou však sami o sobě poměrně malí a neškodní, proto je zapotřebí udělat z nich větší hrozby a pokud možno je i ochránit.

Tím se dostáváme k další trojici creatur, a sice k Drogskol CaptainLord of the UnrealScion of Oona. Všechny tyto creatury jedno spojuje – posilují ostatní creatury určitého typu a navíc jim poskytnou shroud a nebo hexproof. Díky abilitě „changeling“ tak posilují jak Mothdust Changeling, tak i Mirror Entity. V tento okamžik stojí za to se pozastavit a pořádně si přečíst právě Mirror Entity. Její abilita umí dát všem našim creaturám všechny creatuří typy a tak brzy všechny naše creatury získávají nejrůznější bonusy od těch ostatních.

Z tohoto důvodu je v balíku například Galerider Sliver, díky kterému se všechny naše creatury jako správní draci vznesou do vzduchu a budou pro našeho protivníka opravdu těžké na zablokování. Changeling abilitu našich creatur využívá také Spellstutter Sprite, která nám poskytuje způsob, jak efektivně kontrolovat protivníkovy hrozby a současně s tím zvětšit naše vlastní bojiště.

Tím jsme vyčerpali zásobu creatur a je čas posunout se dál. Určitě budete souhlasit s tím, že ať na bojišti nebo v ruce, téměř vždy bude na blízku nějaký drak. Proto je zde zahrnut Silumgar’s Scorn, který v tomto balíku funguje téměř vždy jako Counterspell.

Pokud by však nebyla k mání Mirror Entity nebo nějaký counter a nám hrozilo, že přijdeme o nějakou z našich creatur, je zde zahrnuto kouzlo Shields of Velis Vel, které opět dá našim creaturám všechny creatuři typy, posílí jejich odolnost a s Lord of the Unreal nebo se dvěma Drogskol Captainy a nebo Scion of Oona poskytne všem našim creaturám i ochranu proti cílovacím kouzlům.

Wings of Velis Vel je zde zahrnuto jako další způsob, jak nějaké z našich creatur dát v případě potřeby všechny creatuří typy, létání a ještě ji zvětšit.

Čtyři kopie Journey to Nowhere pak zaručují efektivní způsob, jak se zbavit nepříjemných soupeřových creatur.

Na závěr zde máme tři kopie karty Sleight of Hand, která nám pomůže najít kartu, kterou v dané situaci potřebujeme.

A co sideboard?

Sideboard by se opět měl odvíjet od decků, které se vyskytují ve vašem okolí. Mnou uvedený sideboard se snaží myslet na nejrůznější typy decků, ať už control, proti kterému je zde DispelNegate, burn, proti kterému je zde Kor Firewalker, na balíky pracující s hrobem zde máme Tormod’s Crypt, proti aggru Holy DayLast Breath. Na závěr je zde ještě Disenchant, neboť každý balík by si měl umět poradit s artefakty a enchantmenty.

Jaké karty vyměnit, aby tento balík stál méně?

Pokud byste si dnešní balíček rádi pořídili, ale jeho cena vám stále ještě přijde velká, můžete odebrat Galerider Slivery, kteří nejsou nezbytní a nahradit je za dalšího Drogskol Captaina, Sleight of Hand a nebo další basic land.

Journey to Nowhere je možné vyměnit za Pacifism, který v některých situacích je horší než Journey, ale je také významně levnější.

Jaké karty mohu přidat?

Za zvážení stojí především přidání lepších landů. Nádherný land do tohoto decku je Haven of the Spirit Dragon, který v případě potřeby může vrátit ztracenou Mirror Entity. Dále samozřejmě Hallowed FountainFlooded Strand.

Možné je také přidání třetí barvy. Červená nabízí Taurean Maulera, který je sám o sobě drak a navíc umí opravdu rychle vyrůst na velmi nepříjemného bijce. V případě přidání červené se také nabízí přidání Lightning Boltu a za zvážení stojí i Dragon Tempest, který přidá balíku na agresivitě.

Nabízí se také záměna Journey to Nowhere za Path to ExileSleight of Hand za Serum Visions.

Doufám, že se vám dnešní dračí balík líbil a třeba některé z vás inspiruje ke stavbě nového modernového decku. Pokud byste ohledně tohoto balíku měli jakékoliv dotazy, neváhejte se v komentářích zeptat. Uvidíme se u mého dalšího článku. O čem bude se nechte překvapit. To je pro dnešek vše a těším se na viděnou :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>