Náfuka jeden!

Kiln

Vítám Vás u svého dalšího článku, který se bude týkat, jak už je zvykem, balíčku s co nejnižší cenou. Dnes si představíme deck, který jde čas od času párkrát zahlédnout na Magic TOP8. Tímto balíčkem je Elemental Combo.

Úvod:

Před několika měsíci se na mě obrátil kamarád s prosbou, zda bych mu neporadil nějaký pěkný balíček, který by nestál majlant a zároveň by tu byla reálná šance aby se umístil v prvních příčkách Friday Night Magic. Jeho volba jednoznačně padla na Rakdos Elemental Combo, balíček který není těžký na hru a je poměrně levný.

Rozbor:

Elemental Combo staví na dvojici bytostí, kterými jsou Kiln Fiend popřípadě Nivmagus Elemental a nespočtu levných spellů, které se snažíme hrát jakmile jsou naše bytosti v bojišti. Snažíme se tak co nejvíce „nafouknout“ jednu z našich bytostí a zabít opponenta na jednu ránu. Naší „práci“ může usnadnit například Tainted Strike či Assault Strobe. K vyhledávání oněch dvou bytostí nám slouží Flamekin Harbinger, který zastává místo one dropu a odvádí svou práci více než dobře. Pokud opponent zahraje například Smallpox, můžeme obětovat Flamekin Harbinger místo Kiln Fienda.

140 192

Budget okénko:

Bytosti: (11)

4x Nivmagus Elemental
4x Kiln Fiend
3x Flamekin Harbinger

Insntanty: (18)

2x Temur Battle Rage
4x Gut Shot
4x Apostle’s Blessing
4x Tainted Strike
4x Mutagenic Growth

Sorcery: (11)

4x Assault Strobe
4x Gitaxian Probe
3x Ground Rift
2x Duress

Landy: (18)

3x Sulfurous Springs
9x Mountain
6x Swamp 

Competitive okénko:

Do budoucna je dobré doplnit balíček tzv. fetch landy jako je například Bloodstained Mire. Tyto země nám v prvé řadě najdou konkrétní duálovou zemi a to Blood Crypt, ale také třeba Stomping Ground. Druhou výhodou je, že“vyčišťují“ balíček od zemí, protože abychom dostali konkrétní manu, potřebujeme země dvě.

Mimo zemí bych balíček obohatil také několika kousky Spellskite, jelikož ač chcete nebo ne, vaši protihráči nebudou chtít umírat. Pro čištění bojiště bych hrál kartu Slaughter Pact.

005087

Ceník (dle Černého Rytíře):

Výstřižek

Jiné formáty:

Tento balíček můžeme potkat například na Pauperu, kde patří k nejvíce hraným balíčkům. Setkat se s ním můžeme také na Tiny Leaders a to s generálem Shu Yun, the Silent Tempest.

Závěr:

Doufám, že se Vám můj dnešní článek líbil a bude Vás inspirovat k nějaké nové stavbě. Také doufám, že ho právě teď čtete někde u vody a pořádně si užíváte prázdniny. Teď už mě prosím omluvte, jdu vychladit pivko a naložit maso na večer.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>