Neboj, jsou to jen iluze!

boab154_unreal

Prázdniny se blíží ke konci, nicméně jako mnoho dalších lidí, i já si jich užívám plnými doušky. Když jsem se v pátečních pozdních hodinách vrátil z odpočinku, neměl jsem na karty ani pomyšlení. S hrůzou jsem si v pondělí večer uvědomil, že je na mě, abych přidal další balík do naší pravidelné pondělní rubriky. Sáhl jsem proto pro záložní balík, trochu ho upravil a pohroma byla zažehnána.  Řeč dnes bude o Dimir Illusions.

Celý balík se dá k 19.8.15 podle webu Černý rytíř zakoupit za příjemný 610 Kč.

Jak už u mých článků bývá zvykem, jako první se podíváme na decklist:

Dimir Illusions by akas

Creatures (23)
Illusionary Servant
Illusory Angel
Jace's Phantasm
Krovikan Mist
Lord of the Unreal
Phantasmal Bear
Phantasmal Dragon
Veiling Oddity

Lands (21)
Dismal Backwater
Evolving Wilds
Island
Swamp

Spells (16)
Mana Leak
Murderous Cut
Thought Scour
Tragic Slip
Vapor Snag

Rozbor:

Dimir Illusions je pokus o vytvoření tempo balíku na budget modernu, tedy balíku, který je aggro a control současně. Zároveň s tím je zde kladen důraz na to, aby byl balík tematický.

V úvodu hry je cílem tohoto balíku dát na stůl nějaké bijce. Pro tento účel je ideální například Phantasmal Bear, který dokáže velmi rychle vytvořit tlak. Následuje mnoho dalších creatur, z nichž naprostá většina je v poměru mana cost/staty velmi dobrá. Cenou za tuto výhodu je fakt, že v okamžiku zacílování většina z iluzí v balíku obsažených umírá. I proto je v balíku obsažen Lord of the Unreal, díky kterému tato nevýhoda padá a iluze se stávají ještě silnějšími.

Zajímavým combat trikem je Veiling Oddity, která v okamžiku, kdy přijde ze suspendu, umí překlopit vyrovnanou hru v náš prospěch. Díky Suspendu 4 je však tato karta poměrně pomalá a hraní více než jedné kopie tak nepřipadá v úvahu.

Zbytek balíku tvoří controlní karty. Mana Leak myslím není potřeba komentovat. Za zmínku však stojí Thought Scour. V balíku je obsažen Jace’s Phantasm a Thought Scour je skvělým způsobem, jak tuto creaturu nafouknout. V případě nouze navíc můžeme odemílat sebe, neboť je v balíku obsažen Murderous Cut a alespoň zčásti naplněný hrob proto rozhodně není na škodu. Vapor Snag pak představuje způsob, jak udělit nějaké to zranění navíc a také způsob, jak zpomalit soupeře.

Posledním kontrolním prvkem je Tragic Slip. Už jsem zmiňoval fakt, že Iluze rády umírají, pokud si jich někdo začne všímat. Tragic Slip je ideálním způsobem, jak úmrtí nějaké z našich creatur využít.

Sideboard:

Ten záleží především na vaší metagame. Za zvážení určitě stojí Relic of Progenitus na zbavení se protivníkova hrobu. Dalšími kartami na zvážení jsou DispelNegate. Mainboard dnešního balíku je ničením creatur poměrně zaplněný, je však potřeba umět se zbavit i jiných hrozeb, než jsou creatury a countery jsou skvělým způsobem, jak toho docílit. Další možností je například Duress, proti agresivním balíkům pak například Crypt Incursion, které ve spojení s Thought Scour a zabíjením creatur umí přidat opravdu hodně životů.

A to je pro dnešek vše. Uvidíme se u mého dalšího článku, který bude nejspíš za tři týdny, bude se opět věnovat budget modernu a snad tentokrát bude včas! :D Do té doby hodně štěstí ve vašich příštích bojích!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>