Hrátky s životy

c4rd4r7_oz7xqy1hp4

Před nedávnem vyšla nová sada Magic Origins a s ní se opět rozšířily možnosti, které my, hráči, máme. Ve standardu se příchod nových karet téměř okamžitě projevil, objevily se nové balíky a především planeswalkeři našli své místo v nejrůznějších, už dříve existujících balícíh. Nás, redaktory Kal-el blogu však zajímalo, jaký vliv má tato edice na modern a především pak na budget modern. Netrvalo dlouho a zrodil se nápad na balík, který nikdy dřív nemohl být k vidění. Mou pozornost přitáhla karta Tainted Remedy a stala se základem dnešního balíku.

Dle webu Černý rytíř je cena tohoto balíku k 27. červenci 2015 691kč a to včetně sideboardu.

Pojďme si nyní ukázat decklist:

Life Machinations by akas

Creatures (12)
Alms Beast
Souls of the Faultless
Tidehollow Sculler
Vampire Nighthawk
Wall of Shards

Lands (21)
Caves of Koilos
Plains
Scoured Barrens
Swamp

Spells (27)
Condemn
Congregate
Devour Flesh
Rest for the Weary
Tainted Remedy
Dimir Machinations
Duress
Lingering Souls
Read the Bones
Sideboard (15)
Celestial Flare
Condemn
Congregate
Disenchant
Holy Day
Last Breath
Tormod's Crypt

Rozbor:

Pokud bychom chtěli tento balík zařadit do nějakého archetypu, pravěpodobně by to byl combo-control. Přítomnost discardu, velkého množství ničení creatur a defenderů znamená, že při hraní tohoto balíku rozhodně nemáme zájem o rychlé hry.

Jak již bylo zmíněno, celý balík je vystavěn okolo Tainted Remedy. Čtyři kopie jsou však pro zajištění přítomnosti této karty na bojišti málo, proto byl balík doplněn o Dimir Machinations, která je zde téměř výhradně za účelem nalezení Remedy.

Výběr karet byl podřízen právě Remedy. V jakémkoliv jiném balíku bych se při karetním výběru na ničení creatur uchýlil opět k Journey to Nowhere nebo k Pacifism, Remedy však zapříčinila změnu zaběhnutých pořádků. Z Condemn se rázem stává skvělý způsob na odstranění bytosti, není tomu jinak ani v případě Devour Flesh, které kromě zničení creatury ještě donutí protivníka ztratit životy.

Remedy nám také dovoluje hrát karty, které bychom za normálních okolností snad nikdy nehráli. Alms Beast je přesně takový druh karty. Dát protivníkovi lifelink je většinou špatné, ve spojení s Tainted Remedy se však Alms Beast stává opravdovým zabijákem. Dalším takovým příkladem je Wall of Shards. Po této kartě by asi mnoho z nás při stavbě balíku nesáhlo. V našem dnešním balíku je však dokonalá. Nejen že dokáže účinně blokovat téměř všechny protivníkovy creatury, s Remedy se navíc stává smrtící.

Zmíním ještě Congregate. O creatury by v levném modernu neměla být nouze a tak nás Congregate umí v případě nouze udržet při životě, s Remedy se z této karty navíc stává smrtonostná zbraň. Podobný účinek má i Rest for the Weary.

Možné přídavky:

Pokud se vám tento balík líbí a rádi byste do něj zainvestovali více, za zvážení stojí především zlepšení manabase, tedy přidání fetch landů a shock landů. Neuškodí ani zlepšení discardovacích kouzel, nabízí se především Inquisition of Kozilek a Thoughtseize.

Volitelným přídavkem je Beacon of Immortality. Kartu jsem do balíku nezahrnul především kvůli velkému mana costu. Pokud se ptáte, proč jí vůbec zahrnovat, je to z toho důvodu, že nehledě na počet protivníkových životů, s Remedy na stole tato karta protivníka vždy zabije.

Zhodnocení:

Vzhledem k tomu, že sada Magic Origins vyšla relativně nedávno jsem ještě neměl příliš času balík pořádně otestovat a je dost možné, že pro tuto strategii existují další použitelné a budget karty. Proto pokud o nějakých takových kartách víte, neváhejte mne informovat v komentářích.

Prozatím bych tento balík viděl jako vhodný především k přátelskému hraní s kamarády, případná turnajová verze by asi potřebovala ještě trochu vylepšit.

To je ode mne pro dnešek vše. Uvidíme se u mého dalšího článku, který se nejspíš bude opět věnovat budget modernu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>